2
Kwi
2019
Budowanie wizerunku

Budowanie wizerunku vs hejt

Internet to potężne narzędzie, dlatego budując wizerunek nas jako marki, musimy go rozważnie używać. Dziś ciężko znaleźć osobę, która nie „istnieje” w świecie wirtualnym (chociaż kilka znam osobiście). Jeśli jednak masz mniej niż 26 lat myślę, że miałbyś problem ze znalezieniem takiej osoby 😉

Pamiętajmy, że nie tylko nasz profil na LinkedIn czy Goldenline to miejsce budowania naszego wizerunku. Potencjalny pracodawca lub partner prześwietli przede wszystkim Facebooka czy Instagram. Nie tylko zdjęcie profilowe mówi o Tobie, ale również to co zamieszczasz w sieci i w jaki sposób komentujesz. Nie bez powodu mówi się, że FB to platforma do chwalenia się.

Na wywarcie wrażenia masz kilka sekund. O ile spotykasz się twarzą w twarz masz możliwość reakcji w trakcie rozmowy, o tyle w Internecie nie. Zastanów się, co robisz poznając nową osobę? Oczywiście… sprawdzasz media społecznościowe, a co za tym idzie wypracowujesz sobie opinię.

Zastanawia mnie to  z jaką łatwością ludzie wystawiają negatywne opinie czy komentarze na temat drugiego człowieka. Wydaje się nam, że w Internecie jesteśmy anonimowi, nie można nas namierzyć….nic bardziej mylnego.

Budując wizerunek w sieci powinieneś patrzeć bardzo szeroko. Zanim wystawisz jakiś komentarz czy udostępnisz daną treść, odpowiedz na pytania: Jak będę postrzegany? Czy będąc pracodawcą, partnerem chciałbym współpracować z daną osobą? Jakie komunikaty wysyłam w „świat” – będę krytykantem czy raczej osobą, która chce budować i szukać rozwiązań?

Czy to oznacza, że mamy przestać się wypowiadać? Nie!! Jest jednak znacząca różnica pomiędzy konstruktywną krytyką a wulgarną odpowiedzią.
Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Pamiętaj tylko, że w sieci nic nie ginie 😉

Jeśli chcesz poczytać więcej o wizerunku w social mediach zapraszam tutaj

„Potrzeba 20 lat, żeby zbudować dobrą reputację, a tylko 5 minut, żeby ja zniszczyć. Jeśli to sobie uświadomisz, będziesz podchodzić do wszystkiego inaczej”.

Warren Buffett

You may also like

zatrzymaj się,
Zatrzymaj się…
rozmowa kwalifikacyjna
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
Beleve in yourself
Wujek dobra rada…
nim będzie łatwo
Nim będzie łatwo…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress