19
Paź
2015
blokada

BLOKADA

Obawa, lęk, strach powoduje w nas różnego rodzaju blokady. Mówi się, że „strach ma wielkie oczy”. Osobiście się zgadzam z tym powiedzeniem w stu procentach. Dlaczego zatem tak trudno jest nam pokonać strach przed nieznanym i działać?

Podjęcie działania nie jest proste, czasem bywa naprawdę ciężko. Nie robimy nic, bo tak jest łatwiej i wygodniej. Nasza strefa komfortu jest niczym „ciepłe gniazdko”. Czasami może być nie do końca wygodne, ale jednak nam znane. Po co więc wprowadzać zmiany? jeśli powiesz A może się okazać, że będziesz zmuszony powiedzieć B i C… To zmusza do wysiłku…

Nigdy nie będziesz szczęśliwy, jeśli nawet nie spróbujesz zrealizować marzeń. A może ich jeszcze nie posiadasz? Czy wiesz co chcesz osiągnąć w życiu? Masz jakiś cel? Może warto poświęcić kilka dni na zastanowienie się dokąd zmierzam, kim chcę być za pięć lat? Jak mogę to zrealizować?
Bój się, ale nie przestawaj działać!! Płacz i nie prezstawaj działać!! Pokonaj blokady!! Pokonaj siebie!! Działaj!!

 

 

„Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany lo­su poj­mują, że spełnienie marzeń sta­je się możli­we w chwi­li, gdy się te­go naj­mniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.”

PAULO COELHO

You may also like

zatrzymaj się,
Zatrzymaj się…
Budowanie wizerunku
Budowanie wizerunku vs hejt
Beleve in yourself
Wujek dobra rada…
nim będzie łatwo
Nim będzie łatwo…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress