15
Wrz
2014

DECYZJA

Każdy z nas kiedyś miał i dalej (mam nadzieję) ma marzenia, pragnienia, cele. Ile z nich zostało spełnionych? Nikt od Ciebie nie wie tego lepiej.

Każdego dnia podejmujemy szereg decyzji. Czasami są one bardziej a czasem mniej istotne. Jednak dlaczego tak się dzieje, że gdy chodzi o sprawy dla nas naprawdę ważne nie potrafimy iść za ciosem? Może dlatego, że tak na prawdę nie podjeliśmy żadnej decyzji!!! Zostajemy w strefie marzeń, życzeń. Wydaje sie nam, że wiemy co chcemy osiągnąć i dążymy do celu.

Prawdziwe podjęcie decyzji nie dopuszcza kompromisu. Jeśli twoim celem jest np. pozbycie się 20 kg to głodowanie przez cały tydzień i pozwalanie sobie na wszystko w weekend nie jest dobrym rozwiązaniem. Podobnie jest ze wszystkim innym. Pragniesz zmienić pracę, nauczyć się nowego języka, wyjechać w podróż życia czy masz jeszcze inne marzenie. Cokolwiek by to nie było na początku drogi czeka Cię decyzja. A tylko konsekwentne działanie przybliża nas do wyznaczonego celu.

Czy jesteś w stanie znieść pewną „niewygodę” dla nagrody w dalszym okresie czasu? Czy potrafisz podjąć decyzję, by kierować swoim życiem i nie pozwolić na to, by życie kierowało Tobą? Czy podejmujesz prawdziwe decyzje? Na te pytania odpowiedź znasz tylko Ty!

Życzę Wszystkim umiejętności wytrwania w powziętych decyzjach i konsekwentnej ich realizacji 🙂

„Ludzie są biedni, bo jeszcze nie zdecydowali, by być bogatymi. Mają nadwagę i są nie wysportowani, bo nie zdecydowali jeszcze, by być szczupłymi i sprawnymi fizycznie. Działając nieefektywnie marnują czas, bo nie zdecydowali jeszcze, by być bardzo produktywnymi we wszystkim, co robią.”

Brian Tracy

You may also like

zatrzymaj się,
Zatrzymaj się…
Budowanie wizerunku
Budowanie wizerunku vs hejt
Beleve in yourself
Wujek dobra rada…
nim będzie łatwo
Nim będzie łatwo…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress