14
marzec
2019
rozmowa kwalifikacyjna

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Chcesz zmienić pracę? Super. Do odważnych świat należy. Zanim zaczniesz wysyłać aplikacje, zadbaj o wizerunek.

Po pierwsze. Twoje CV. Pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą i pierwsza sprzedaż. Pracodawca musi je „kupić” wtedy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Nie chodzi tylko o poprawnie wypisane danych oraz twoje doświadczenie zawodowe, zdobyte certyfikaty czy odbyte kursy. Zadbaj o szatę graficzną.
Oczywiście dodaj zdjęcie. CV bez zdjęcia są często odrzucone. Lubimy widzieć z kim rozmawiamy. Umówmy się CV to nie Facebook, selfie nie jest mile widziane. Raczej świadczy o infantylności. Do zdjęcia nie musisz być w stroju galowym. Wyglądaj schludnie. Wybierając zdjęcie, zadbaj o tło.

Po drugie. Wygląd na rozmowie. Strój należy dobrać do stanowiska o które się ubiegasz. Dziwnie możesz wyglądać w garniturze ubiegając się o stanowisko w branży kreatywnej. Pamiętaj, by być ubranym, a nie przebranym. Powinieneś czuć się sobą. Tylko wtedy będziesz autentyczny.

Po trzecie. Social media. Badania pokazują, iż 94% rekruterów sprawdza media społecznościowe. Jakiś czas temu rozmawiałam z jedną osobą i była tym faktem zdziwiona. Tak to prawda. Nie tylko nasi znajomi sprawdzają co umieszczamy w sieci.
Osobiście uważam, że to powinien być obowiązek każdego kto zajmuje się rekrutacją. Dlatego zanim wyślesz CV, sprawdź jak wyglądają Twoje profile w SM.

Po czwarte. LinkedIn. Odnoszę wrażenie, że ta platforma nadal jest niedoceniana w Polsce. Mamy setki znajomych na FB, a tak niewielu na LinkedInie. Co prawda obie platformy mają inne zadania, ale jeśli szukasz ciekawych wyzwań koniecznie powinieneś, być obecny w świecie LinkedIna.

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.

Konfucjusz

You may also like

zatrzymaj się,
Zatrzymaj się…
Budowanie wizerunku
Budowanie wizerunku vs hejt
Wpływ Social Mediów na nasze życie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress