10
Maj
2015
pory roku

PORY ROKU

Wiosna, lato, jesień, zima – pory roku. Od zawsze z nami. Obecne bardziej niż nam się wydaje. Czasami przechodzą niezauważone, a jednak bezpośrednio nas dotykają.
Tą „sezonową” zmianę można odnieść do naszego życia. W nim też następują zmiany czy nam się to podoba czy nie.

Wiosna – zaczynasz przygotowania do siewu. Nie jesteś pewien czy najbliższe miesiące będą dla Ciebie łaskawe. Czasem nawet nie masz doświadczenia, bo to Twój pierwszy siew. Jednak z doświadczenia innych wiesz, że jeśli coś zostało zasiane i się o to dba powinno przenieść plon.

Lato – Okres dojrzewania. Często może przyjść burza i zniszczyć tak pielęgnowane roślinki. Jeśli nie będziesz ich doglądać szkodnik może je zniszczyć. Czasem trzeba wybrać praca czy wylegiwanie na słońcu.

Jesień – czas bardzo intensywnej pracy. Plony gotowe do zbiorów. Wyścig z czasem, by dokończyć żniwa. Jeśli się odpowiednio nie zorganizujesz, może się okazać że Twoja ciężka praca i sprzyjająca pogoda zdały się na nic. To czas próby.

Zima – można odpocząć. Zbiory zebrane. Przed Tobą chwila wytchnienia, by zebrać siły i przygotować się do dalszej pracy.

Koło zamknięte. Czy znowu zechcesz zasiać  zależy tylko od Ciebie. Już wiesz, że potrzeba wysiłku i determinacji. Jednak nikt nie da Ci gwarancji, że pole obrodzi w sposób, który byś chciał. Jedno jest pewne. Nie zasiejesz –  nie zbierzesz. Wybór należy do Ciebie.

 

„Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.”

 PAULO COELHO

 

You may also like

zatrzymaj się,
Zatrzymaj się…
Budowanie wizerunku
Budowanie wizerunku vs hejt
Beleve in yourself
Wujek dobra rada…
nim będzie łatwo
Nim będzie łatwo…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress