EKONOMIA & FINANSE

SALE SALE SALE czyli czas wyprzedaży

Sale – Sezon wyprzedaży powoli ma się ku końcowi. Większość z nas ma zapewne zakupy na promocjach za sobą. Chociaż teraz można upolować najlepsze okazje, gdyż przeceny zaczynają sięgać do -70%.
Czy podczas wyprzedaży ucierpiał na tym twój budżet domowy? Na to pytanie odpowiesz tylko Ty.

Przegląd szafy to coś co powinniśmy zrobić przed rozpoczęciem wyprzedaży. Pozwala nam to uniknąć „gorączki zakupów”. Zanim wybierzesz się na zakupy ustal co jest Ci niezbędne w najbliższym czasie, zrób listę rzeczy, które potrzebujesz(nawet w dłuższej perspektywie). Mając sprecyzowane cele, zadania łatwiej będzie się oprzeć pokusie i uniknąć niepotrzebnych zakupów.

Czy rozsądnie wydaję pieniądze? Czy rzeczy, które kupiłam są uniwersalne i będę mogła je często wykorzystać? Jaki jest skład zakupionych towarów? To część pytań które zadaję sobie robiąc zakupy. Kolejną zasadą której staram się trzymać to „niska cena nie zawsze jest wystarczającym powodem do zakupu”. Dlaczego? Ponieważ może się okazać, że będzie nieprzydatna. Zdarzyło Ci się po jakimś czasie stwierdzić, że w danej rzeczy byłeś/aś tylko raz, albo w ogóle?

W tym roku mogę przybić sobie „piątkę”. Kupiłam dla siebie i rodziny to co potrzebowaliśmy. Rzeczy z zakupów online, które nie spełniły naszych oczekiwać zostały zwrócone. Zdecydowanie polecam tę formę zakupów. Unikamy kolejek, zdenerwowania i łatwiej jest kontrolować wydawaną sumę pieniędzy.
Jakie są moje rady na udane zakupy? Zawsze pamiętaj o swoim budżecie. Zrób listę rzeczy, które musisz wymienić z powodu zużycia. Kupując zadawaj pytanie „czy mam w swojej szafie podobną rzecz lub z czym mogę to połączyć”?
I pamiętaj, że kartę kredytową w końcu trzeba będzie spłacić 😉

 

„W gruncie rzeczy okazuje się, że pil­no­wanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie”.

Michel Eyquem de Montaigne