blokada
MOTYWACJA

BLOKADA

Obawa, lęk, strach powoduje w nas różnego rodzaju blokady. Mówi się, że „strach ma wielkie oczy”. Osobiście się zgadzam z tym powiedzeniem w stu procentach. Dlaczego zatem tak trudno jest nam pokonać strach przed nieznanym i działać?

Podjęcie działania nie jest proste, czasem bywa naprawdę ciężko. Nie robimy nic, bo tak jest łatwiej i wygodniej. Nasza strefa komfortu jest niczym „ciepłe gniazdko”. Czasami może być nie do końca wygodne, ale jednak nam znane. Po co więc wprowadzać zmiany? jeśli powiesz A może się okazać, że będziesz zmuszony powiedzieć B i C… To zmusza do wysiłku…

Nigdy nie będziesz szczęśliwy, jeśli nawet nie spróbujesz zrealizować marzeń. A może ich jeszcze nie posiadasz? Czy wiesz co chcesz osiągnąć w życiu? Masz jakiś cel? Może warto poświęcić kilka dni na zastanowienie się dokąd zmierzam, kim chcę być za pięć lat? Jak mogę to zrealizować?
Bój się, ale nie przestawaj działać!! Płacz i nie prezstawaj działać!! Pokonaj blokady!! Pokonaj siebie!! Działaj!!

 

 

„Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany lo­su poj­mują, że spełnienie marzeń sta­je się możli­we w chwi­li, gdy się te­go naj­mniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.”

PAULO COELHO