MOTYWACJA

BYWAJĄ W ŻYCIU TAKIE CHWILE…

Bywają w życiu takie chwile, że masz serdecznie dość wszystkiego! Nie musi to być jeden poważny problem. Zdarza się, iż małe sprawy zaczynają się pojawiać w tym samym czasie. Marzysz tylko, by taki dzień się już skończył, a kiedy dobiega końca nie zostaje nic innego jak tyko  zadać sobie pytanie „czego się dziś nauczyłem?”.

Z każdej sytuacji płynie nauka. Nie spotkałam nigdy osoby, która nie miałaby problemów i całe życie odnosiła wyłącznie sukcesy. Każda porażka powinna nas czegoś nauczyć. Nie ma sukcesu bez upadku. Trudne sytuacje kształtują nas bardziej. Kiedy podnosisz się kolejny raz, budujesz swój charakter. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni – jak mawia przysłowie.

Czy powinniśmy żyć problemami? Nie. Jednak by móc iść dalej trzeba na chwilę się zatrzymać. Zapytać i zastanowić. Najgorzej jest przejść obojętnie. Dlaczego? Bo ten problem może wrócić w przyszłości. Jeśli teraz zignorujesz go to on będzie silniejszy niż Ty. Czego się nauczyłem? Co mogę zrobić lepiej? Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu?

A gdy już będziesz znał odpowiedzi, gdy stawisz czoła sytuacji może się okazać, że „nie taki diabeł straszny”… i nie zostaje nic innego jak się uśmiechnąć, bo jutro wstaje nowy dzień 🙂

 

„Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać”.

Paulo Coelho