MOTYWACJA

CEL – MARZENIE Z DATĄ REALIZACJI

Cel?

Miejsce, stan, który chcemy osiągnąć. Każdy z nas ma różne cele w życiu. Jeden będzie pragnął mieć wille w Hiszpanii, a drugi zwiedzić Afrykę. Ilu ludzi tyle pomysłów. Cele mogą być krótkoterminowe lub odległe np. kilkuletnie.

Dlaczego wyznaczanie celu jest tak ważne? Dlaczego powinien być „nazwany” i zawierać konkretną datę realizacji? Do niedawna mój cel był odległy, gdyż uzależniony jest od innych osób. W końcu dostałam konkretną informację, co muszę zrobić, by go zrealizować.
Ten moment kiedy otrzymujesz potrzebną wiedzę jest niczym olśnienie. Zwrot „kiedyś to zrobię” jest czymś mało realnym, namacalnym przy zwrocie „zrobię to w ciągu najbliższych 10 miesięcy”.

Wracam na właściwy tor. Obrałam kurs, który przybliży mnie do realizacji marzenia. Jestem skoncentrowana na pierwszym kroku. Jeśli go zrealizuję wykonam kolejny. Czy zrzucenie 10 kg nie brzmi lepiej, niż „chcę schudnąć”? A może zamiast mówić „muszę odłożyć na wakacje” użyć zwrotu „odłożę 4 tysiące w ciągu roku, każdego miesiąca po X złotych”? Mała różnica, a jednak ma znaczenie.

I jeszcze jedno. Kiedy naprawdę czegoś bardzo pragniesz, to nawet ogromne zmęczenie fizyczne czy psychiczne nie jest w stanie powstrzymać Cię od działania. Wszystko zależy od Ciebie!! Sprecyzuj cel i działaj!!

„Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku.”

Konfucjusz.