MOTYWACJA

Ciesz się tu i teraz

Życie jest dużo prostsze kiedy cieszymy się tym co już mamy, czerpiemy radość z małych rzeczy. Niby oczywiste i wiele razy dane było nam to słyszeć, jednak trudniejsze do wykonania w rzeczywistości. Codzienne obowiązki, problemy do rozwiązania tu i teraz lub sprawy do ogarnięcia na wczoraj zajmują naszą całą uwagę. Biegniemy, aż pewnego dnia stwierdzamy, że mamy tego wszystkiego dość!!

Niby po co mam się cieszyć tym, że właśnie robię pranie lub prasuję skoro tego nie cierpię!!
Właśnie w tym wszystkim jest sedno sprawy. Odnaleźć radość w drobiazgach np. cieszę się, że mam mieszkanie, a w mieszkaniu pralkę, bo mogłabym mieszkać gdzieś na drugim krańcu świata, gdzie ludzie marzą tylko by mieć dostęp do bieżącej wody. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do „wygód” dzisiejszego świata, że mamy poczucie „To mi się należy, bo jak bez tego żyć!”.

Ciesz się chwilą. Ciesz się czasem spędzanym z rodziną. Kiedy ostatni raz spoglądałeś na bliskich i po prostu byłeś wdzięczny za czas spędzony razem? Dziękuj za to co masz, a otrzymasz więcej. Ciesz się każdym małym sukcesem np. zdanym egzaminem, rozmową kwalifikacyjną (nawet jeśli nie dostałeś tej pracy to i  tak wychodzisz bogatszy o doświadczenie), trudną sytuacją w której zachowałeś zimną krew czy wyprasowaniem ogromnej sterty prania!! Czerp radość, gdy uda Ci się podnieść swoje kwalifikacje, kiedy nauczysz się czegoś nowego lub spędzisz czas na rozmowach z przyjaciółmi po których wychodzisz naładowany i chętny do nowych wyzwań. Im więcej pozytywnych emocji i wibracji w Twoim życiu, tym będziesz szczęśliwszy.

Dziękuję za to, że poświęciłeś swój czas i przeczytałeś mój wpis 🙂

 

„Silniejsze od słów wymawianych do innych są słowa, które kierujesz do siebie samego. Od dzisiaj kiedy mówisz, podejmij świadome staranie, aby minimum 85% Twojej dziennej konwersacji było pozytywne, celowe i przynoszące korzyści. Takie działanie wzmocni Twój sposób myślenia, stworzy okazje, przyciągnie dostatek oraz zdrowie w Twoim życiu. Za każdym razem kiedy powiesz albo pomyślisz sobie coś negatywnego- STOP. Natychmiast powiedz swojemu umysłowi – Anuluj… Wyczyść. Ta jedna czynność drastycznie odmieni Twoją rzeczywistość. Używając odpowiednich słów będziesz nie do zatrzymania na drodze do przełomu w Twoim życiu.”

Les Brown