MOTYWACJA

CUDA

Jesteś zmęczony? Nic Ci się nie chce? Tłumaczysz sobie, że to pogoda, praca, obowiązki…
To był mój szósty dzień pracy. Wykończona wróciłam do domu. Czas położyć dzieci do łóżek. Ledwo się trzymam na nogach, a tu jeszcze wypadałoby popracować nad własnymi projektami.A może lepiej oglądnąć serial? Nie, nie, nie. Inni nie doszli do fortuny siedząc przed telewizorem! Pewnie siedzieli po nocach tak samo zmęczeni jak ja teraz. Nie poszli spać, a pracowali na własną fortunę.

Do dzieła!! Dasz radę!! Wzięłam się do pracy. Nie dość, że skończyłam to co zaplanowałam to jeszcze poczytałam. Uczucie- BEZCENNE!!! Jak to małe doświadczenie wpłynęło na mnie? Dziś choć coś mnie znowu zbiera (jestem atakowana przez wirusy od dłuższego czasu, ale na razie wygrywam), jednak wewnętrznie jestem pełna radości i zapału do pracy. Przede mną dalsze projekty, które nie mogę się doczekać, aż będę mogła realizować. (I dobra rada: nie chwytaj wszystkich srok za ogon)  I rzeczywiście coś w tym jest „I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”

Jeśli masz marzenie zrób wszystko co w Twojej mocy, by je realizować. Czasami bywa trudno i nie wszystko idzie tak jakbyśmy tego chcieli. Jednak w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że dostaliśmy coś więcej. Mimo rezygnacji -działaj!! Mimo zmęczenia – działaj!! Wbrew wszystkiemu i wszystkim – działaj!! Gdy nie ustajesz w działaniu zaczynają się dziać cuda!! 🙂

 

„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”

Paulo Coelho

„Silniejsze od słów wymawianych do innych są słowa, które kierujesz do siebie samego. Od dzisiaj kiedy mówisz, podejmij świadome staranie, aby minimum 85% Twojej dziennej konwersacji było pozytywne, celowe i przynoszące korzyści. Takie działanie wzmocni Twój sposób myślenia, stworzy okazje, przyciągnie dostatek oraz zdrowie w Twoim życiu. Za każdym razem kiedy powiesz albo pomyślisz sobie coś negatywnego- STOP. Natychmiast powiedz swojemu umysłowi – Anuluj… Wyczyść. Ta jedna czynność drastycznie odmieni Twoją rzeczywistość. Używając odpowiednich słów będziesz nie do zatrzymania na drodze do przełomu w Twoim życiu.”

Les Brown