MOTYWACJA

CZY JESTEM LEPSZA OD INNYCH?…

Czy jestem lepsza od innych? Czy to może inni ludzie są lepsi niż ja? Przystoi mi zadawać sobie takie pytania? Nie chcę być posądzona o pychę. Ktoś może przecież powiedzieć „nic nie osiągnęłaś w życiu”…

Po długich przemyśleniach doszłam do wniosku, że powyższe pytania zostały źle zadane. Dlaczego? Bo trudno jest kogoś oceniać. Szczególnie, gdy nie znamy tej osoby.  Nie wiesz z czym w życiu musiała się zmierzyć.
Wyobraź sobie, że bierzesz udział w maratonie. Przygotowywałeś się do niego wiele miesięcy. Stoisz na lini startu. Cisza. Wszyscy czekają na sygnał do startu. Jest. Zaczynasz biec…
Każdy z zawodników przygotowywał się do tych zawodów i ma nadzieję na zwycięstwo, ale zwycięzca może być tylko jeden.
Czy Ci co przekroczyli linię mety nie są zwycięzcami? Wielu może nie ukończyć biegu, a jednak ich marzenie też może się spełnić przez sam udział. Takie doświadczenie, może odmienić.

Czy dzisiejszy „ja” jest lepszy od „ja” z wczoraj? Tak powinno brzmieć pytanie. Nie chodzi o to czy inni są lepsi, a Ty gorszy. I odwrotnie.  Wiem, że Katarzyna z roku 2011, a ta z roku 2015 to zupełnie inna osoba. Dziś szklanka jest dla mnie do połowy pełna, a nie pusta!
Tak samo jest w naszym życiu. To od Ciebie zależy czy podejmiesz „wyzwanie”. Sama próba, może spowodować, że będziesz lepszy. Lepszy nie tylko w tym co robisz, ale staniesz się lepszy jako CZŁOWIEK! Zawsze jest czas na rozwój osobisty! Tylko od Ciebie zależy w jakim kierunku podążysz. Rozwijaj się!! Na to nigdy nie jest za późno!!

 

„Nie myśl, że życie powinno być łatwiejsze, myśl, jak stać się lepszym.”

JIM ROHN

„Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne.”

WINSTON CHURCHILL

Możliwość komentowania CZY JESTEM LEPSZA OD INNYCH?… została wyłączona