MOTYWACJA

DECYZJA

Każdy z nas kiedyś miał i dalej (mam nadzieję) ma marzenia, pragnienia, cele. Ile z nich zostało spełnionych? Nikt od Ciebie nie wie tego lepiej.

Każdego dnia podejmujemy szereg decyzji. Czasami są one bardziej a czasem mniej istotne. Jednak dlaczego tak się dzieje, że gdy chodzi o sprawy dla nas naprawdę ważne nie potrafimy iść za ciosem? Może dlatego, że tak na prawdę nie podjeliśmy żadnej decyzji!!! Zostajemy w strefie marzeń, życzeń. Wydaje sie nam, że wiemy co chcemy osiągnąć i dążymy do celu.

Prawdziwe podjęcie decyzji nie dopuszcza kompromisu. Jeśli twoim celem jest np. pozbycie się 20 kg to głodowanie przez cały tydzień i pozwalanie sobie na wszystko w weekend nie jest dobrym rozwiązaniem. Podobnie jest ze wszystkim innym. Pragniesz zmienić pracę, nauczyć się nowego języka, wyjechać w podróż życia czy masz jeszcze inne marzenie. Cokolwiek by to nie było na początku drogi czeka Cię decyzja. A tylko konsekwentne działanie przybliża nas do wyznaczonego celu.

Czy jesteś w stanie znieść pewną „niewygodę” dla nagrody w dalszym okresie czasu? Czy potrafisz podjąć decyzję, by kierować swoim życiem i nie pozwolić na to, by życie kierowało Tobą? Czy podejmujesz prawdziwe decyzje? Na te pytania odpowiedź znasz tylko Ty!

Życzę Wszystkim umiejętności wytrwania w powziętych decyzjach i konsekwentnej ich realizacji 🙂

„Ludzie są biedni, bo jeszcze nie zdecydowali, by być bogatymi. Mają nadwagę i są nie wysportowani, bo nie zdecydowali jeszcze, by być szczupłymi i sprawnymi fizycznie. Działając nieefektywnie marnują czas, bo nie zdecydowali jeszcze, by być bardzo produktywnymi we wszystkim, co robią.”

Brian Tracy