MOTYWACJA

DLACZEGO MI SIĘ NIE CHCE?

Dlaczego często nie ma w nas zapału? Coś chcielibyśmy zrobić, ale brak sił, motywacji. Koniec końców siadamy przed tv lub komputerem.
Jeśli choć raz miałeś takie uczucie to najwyższy czas na planowanie. Wielu uważa to za zbyteczne, jednak dobre planowanie pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu.

Planowanie następnego dnia pozwala nam nie tylko dobrze funkcjonować, wywiązywać się z konkretnych zadań czy postanowień, ale również daje poczucie dobrze wykorzystanego czasu, co nie jest bez znaczenia dla naszej psychiki.

Nawyk planowania nie jest czymś „prostym”, choć z pozoru może tak się wydawać. Jeśli sprawia Ci to trudność, albo nie wiesz jak się zabrać za sporządzenie listy zadań, proponuję stworzenie listy „basic” czyli podstawowych zadań np. pranie, prasowanie, sprawy w urzędzie. Po zakończeniu danej czynności skreśl ją z listy. To daje poczucie satysfakcji co jest większą mobilizacją do kolejnych działań.

Porządkując swój dzień okazuje się, że masz dużo czasu „wolnego”. Nie zapominaj o czasie dla Ciebie. Niech będzie to czas rozwoju. Obejrzyj niebanalny film, przeczytaj książkę (ludzie sukcesu czytają bardzo dużo), a może spotkaj się z dawno niewidzianymi znajomymi (tylko nie zapomnij wyciszyć telefonu – ciesz się tą chwilą, spotkanie to rozmowa).

 

 

„Korzyści płynące z dobrego planowania są ogromne. Szacuje się, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy.”

 

„Mamy dość czasu, jeśli potrafimy go dobrze wykorzystać i zaplanować działanie w nim.”

 

Brian Tracy