blog motywacyjny
MOTYWACJA

Dlaczego warto wyznaczać małe cele.

Wyznaczanie celów i ich realizacja to trudne zadanie. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Dziś chciałabym się podzielić moim ostatnim (jakże oczywistym) odkryciem, a mianowicie „Dlaczego warto wyznaczać małe cele”.

Człowiek wyznacza sobie mniejsze lub większe cele. Próbuje je realizować i często mu się to nie udaje. Sama wielokrotnie zastanawiałam się, gdzie tkwi problem. Przez ostatni miesiąc miałam rozpisany plan ćwiczeń na każdy dzień. UDAŁO SIĘ!! ZROBIŁAM TO!!
Jednak i w trakcie tego wyzwania nie obyło się bez pokus… Bo kiedy znajomi wychodzą od Ciebie po 23, a Tobie zostało do zrobienia jeszcze 200 brzuszków….. Może się nie chcieć… Na szczęście to był jeden z ostatnich dni wyzwania. Szkoda mi było całego miesiąca pracy.

To uczucie kiedy udało Ci się osiągnąć cel jest niesamowite. To było dla mnie jak grom z jasnego nieba!! W końcu coś od bardzo dawna udało mi się zrealizować!! Dałam rade!! Mogłam z czystym sumieniem powiedzieć sobie, że spisałam się na piątkę!! Kaśka zrobiłaś kawał dobrej roboty!!

Wtedy mnie olśniło. Dotarło do mnie to o czym tak wiele razy czytałam. Wyznaczaj sobie małe cele, lub cele krótkoterminowe. Dlaczego? Im częściej będziesz je realizować, tym częściej będziesz mógł sobie mówić „udało się”, „jesteś dobry w tym co robisz”, „ pracuj, a efekty przyjdą same”!!

Taki pozytywny przekaz skierowany do Twojej osoby podnosi Twoją pewność siebie.
Pewność siebie będzie budowała Twoją osobowość człowieka, który potrafi realizować to co zaplanował!

Nowy rok już tuż tuż, może warto zastanowić się w najbliższym czasie „co bym chciał osiągnąć na koniec 2017 roku”. Rozłóż to zadanie np. na 12 części (12 miesięcy), albo nawet więcej. Gwarantuję Ci, że jego osiągnięcie będzie łatwiejsze.
Spróbuj zjeść za jednym razem wielki czekoladowy tort. Nawet największego twardziela i miłośnika słodkiego zemdli 😉 Ale mały kawałek może BARDZOOOOO cieszyć i smakować 🙂

Tym pozytywnym akcentem żegnam Was w roku 2016 🙂

 

 „Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki.”

ABRAHAM LINCOLN