MOTYWACJA

DROGA DO CELU…

Wyznaczenie celu to pierwszy krok, ale droga jego realizacji może okazać się bardzo długa i ciężka. Czy warto iść tą drogą? Nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz!! Jedno mogę Ci zagwarantować. Z pewnością dużo się nauczysz i dowiesz o samym sobie!!

Wyobraź sobie, że przyjeżdżasz do nieznanego dla Ciebie, ogromnego miasta/państwa/terytorium np. Singapur – no chyba że tam już byłeś to wymyśl całkiem nową lokalizację 😉
Nie masz ze sobą pieniędzy, telefonu, mapy. Ba nawet nie znasz języka!! Co więc robisz? Jak zapytasz o drogę do celu? Będziesz musiał sobie jakoś poradzić!! I pewnie to zrobisz. Zajmie Ci to więcej czasu i mogą boleć Cię ręce od machania 😉 . Wybrałeś cel. Nie wiesz co zrobić dalej?

W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w odpowiednie „sprzęty”, które przydadzą się w drodze. Jeśli wydaje Ci się, że nic nie możesz zrobić jesteś w dużym błędzie. Możesz nauczyć się np. języka lub go podszlifować, zrobić kurs, ćwiczyć by poprawić kondycję, opanować program komputerowy (choć do tej pory była to dla Ciebie czarna magia). Możesz zrobić….cokolwiek!!

Znowu jesteś w tym samym nieznanym mieście! Tym razem jednak masz telefon, mapę, pieniądze. A może nawet przyjeżdża po Ciebie kierowca 😉 Przed Tobą cel!

 

Pamiętaj, że każda nowa umiejętność to klucz do drzwi, które pojawią się na Twojej drodze do celu!!