MOTYWACJA

DUMNA Z BYCIA POLKĄ

Mamy ogromny wpływ na nasze życie. Jednak często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nasze wybory, przekonania, kształtują nas i środowisko w którym się obracamy. Porównujemy siebie z innymi.
Nie jestem nikim gorszym!!! To trzeba sobie uświadomić. Jestem wartościową osobą jako człowiek i jako Polak!!!

Będąc matką chcę lepszego jutra dla moich dzieci. Wiedzy, która nie tylko pozwoli w przyszłości wejść na rynek pracy, ale również pomoże w życiu codziennym. Niestety tego edukacja szkolna w tym momencie nie zapewnia. Do tego potrzeba zmian. Nie da się tego osiągnąć w ciągu roku, ale w ciągu 10 lat możemy zrobić ogromny postęp!
Dlatego wspieram nowo powstającą inicjatywę Mateusza Grzesiaka „DUMNY Z BYCIA POLAKIEM”. Zachęcam Was do zobaczenia tego krótkiego filmiku, w którym przedstawiona jest cała idea. Video możecie obejrzeć tutaj.

Historia wiele razy pokazała, że jeśli Polacy się jednoczą to nie ma na nas mocnych! Nawet nie trzeba sięgać do dalszej historii. Pamiętacie „Matki pierwszego kwartału?” One wywalczyły sobie roczny macieżyński. Dlaczego? Bo połączyły siły, miały konkretnie postawiony cel i były zdeterminowane by go osiągnąć.

Pomyślisz. Ok, fajna inicjatywa, ale ja się nie nadaję. To nic. Ty również możesz coś zrobić, zmienić. Mały krok, a duża zmiana. Jaka? Zmina myślenia. Z pesymisty w optymistę! Zrób coś, by zmienić siebie (na to masz wpływ!) np. nie będę dziś narzekać, uśmiechnę się do kogoś, co miesiąc przeczytam przynajmniej jedną książkę, przy najbliższej okazji odważę się mówić po angielsku. Zrób cokolwiek! Stawiaj sobie wyzwania! Lepszy Ty, to lepsza przyszłość!
Wiem, że takie zmiany nie są łatwe. To trudny proces, ale o tym będziecie mogli przeczytać w następnym wpisie.

Przyszłość naszych dzieci zależy od zmian, które wprowadzamy dziś.

Jestem dumna z bycia Polką 🙂