MOTYWACJA

DZIAŁAJ!!! WŁAŚCIWIE CO TO ZNACZY??

Łatwo jest powiedzieć „DZIAŁAJ”!! Ktoś mógłby rzec „łatwo powiedzieć”. Jak więc mam zacząć? Co zrobić? Hmmmm, chyba zacznę od herbaty (to była moja ulubiona wymówka, kiedy miałam zacząć się uczyć na zajęcia w szkole) 😉

 

Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które być może pomogą Tobie w znalezieniu drogi do efektywnego działania.

  1. Sprecyzuj cel – jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, masz marne szanse na dotarcie do celu. Może się okazać, że bardzo się napracowałeś a efektów (poza Twoim zmęczeniem) nie widać. Wyznaczenie celu to podstawa. Nie jest to wbrew pozorom łatwe i nie zrażaj się nawet, gdy zajmie Ci to kilka dni. Jak mawia Brian Tracy „Korzyści płynące z dobrego planowania są ogromne. Szacuje się, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy.” Może dobrze obrany cel, zaoszczędzi Ci kila lat życia.

 

Więc kim chcesz być? Co chcesz osiągnąć w ciągu najbliższych 5 lat?

 

  1. Czytaj – to najlepsze ćwiczenie, naszego najważniejszego organu jakim jest mózg. Jeśli już wiesz jaki masz cel wybieraj literaturę, która pozwoli zgłębiać wiedzę z danego tematu. Jeśli chcesz odwiedzić jakieś miejsce, poczytaj o jego historii. Chcesz zająć się pracą z ludźmi, może sięgnij po lekturę z psychologii lub jeśli chcesz lepiej zarządzać pieniędzmi, poszukaj lektur o tej tematyce.

 

  1. Ćwicz – nie tylko umysł, ale i ciało. Trudno jest się „zmusić” do dodatkowego wysiłku w ciągu dnia (szczególnie, kiedy czujemy się bardzo zmęczeni po całym dniu pracy), ale paradoksalnie im więcej się ruszamy, tym więcej mamy energii.

 

  1. Odżywiaj się zdrowo – pamiętaj o warzywach i owocach każdego dnia. (An apple a day keep the doctors away)

 

  1. Znajdź czas dla rodziny i przyjaciół. Kiedy ostatni raz byłeś na spotkaniu i przez godzinę nie zaglądałeś na telefon czy facebooka? Nowe technologie ułatwiają życie, ale nie pozwól by zastąpiły Ci spotkanie z innymi w „realu”.

 

  1. Ten punkt jest dla Ciebie. Zastanów się co jeszcze może pomóc w dążeniu do celu.
  2. Myśl pozytywnie „If you change the way you look at things, the things you look at change.” Wane Dyer . Sprawdziałm – działa 🙂

 

Czas na Twoje „DZIAŁAJ”!!!!