fablife
MOTYWACJA

FABLIFE

Budowanie pozytywnych nawyków – dla mnie to jedno z trudniejszych zadań jakie stawiam przed sobą. Dlaczego trudne? Zmiana czasami wieloletnich przyzwyczajeń po prostu jest katorgą dla naszego mózgu. Coś powtarzane przez X lat nagle zaczyna być wypierane przez nowe przyzwyczajenie, zachowanie. Nauka nowego jest czymś trudnym. Mózg się broni, woli wrócić do starego, zautomatyzowanego zachowania.

Jeśli chcesz coś zmienić musisz zacząć od siebie. Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Trzeba małych kroków. Jak mawia przysłowie „nie chwytaj wszystkich srok za ogon”.
Żyjemy w dobie technologii i choć czasami może ona przynosić wiele złego, może również nam pomóc w osiąganiu naszych celów.
Dziś chciałam Wam opowiedzieć o dwóch aplikacjach, z których sama korzystam w codziennym życiu.

Pierwszą z nich jest DUOLINGO program do nauki języków. W moim przypadku jest to język angielski. Nie wszyscy mamy możliwość by rozmawiać w tym języku na co dzień. Dziesięć minut dziennie to niewiele czasu. Tyle potrzeba na wykonanie 2-3 może 4 lekcji angielskiego (lub innego języka). Ktoś powie, że to bez sensu, że za krótko. Ja mówię, że warto zacząć od mniejszych celów i budować większe, które będą na stałe niż zaczynać od dużych i szybko się zniechęcać.

Dziś mogę się pochwalić, że mam 98 dni nauki z rzędu i czasami nawet jak wracam z pracy po 22 do domu to siadam i robię „zadanie” – bo szkoda mi tych 98 dni 😉 Dodatkowo w mężem wprowadziliśmy sobie angielskie poniedziałki. Rozmawiamy po angielsku przez cały dzień. Nawet przy dzieciach. Swoją drogą to bardzo śmieszne, gdy mówię do mojej 3 latki po angielsku a ona odpowiada po polsku 😉 Oglądanie filmów w języku obcym jest również ciekawym doświadczeniem. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś – polecam 🙂 Więcej informacji na www.duolingo.com

Druga aplikacja to odkrycie mojego męża. Nazywa się FABULOUS. Dzięki niej wprowadzamy do swojego życia „małe” nawyki. Zaczynamy od pica wody zaraz po przebudzeniu. W miarę upływu czasu wprowadzamy nowe cele (sugerowane przez aplikację lub dodane przez nas samych).
W utrzymaniu regularności pomagają nam przypomnienia, raporty i sekretne listy.
Jeśli chcesz wprowadzać zmiany zachęcam Cię do jej wypróbowania. Więcej informacji znajdziesz tutaj (aplikację dla systemu Android możesz pobrać tutaj ).

JUST DO IT 😉

 

„Twój los zależy od twoich nawyków”.

Brian Tracy