MOTYWACJA

GDY NIE MASZ NA COŚ WPŁYWU

Są w życiu sytuacje, zdarzenia na które nie mamy wpływu. I choćbyśmy stawali na głowie nie jesteśmy na to nic poradzić. Moja starsza córka nie dostała się do przedszkola państwowego. Na pewno nie jesteśmy jedyną rodziną w takiej sytuacji. Nie będę ukrywać, że jestem zła. Tak jestem człowiekiem i takie uczucie też nie jest mi obce. Czy jednak mam wpływ na wyniki rekrutacji? Nie.

Co zrobić kiedy nie mamy na coś wpływu? Pierwsze i najważniejsze – rozpamiętywanie, wylewanie żali nic Ci nie pomoże. Będziesz tylko się dręczyć i ładować negatywną energią. Nie ma sensu. Trzeba się wziąć w garść i poszukać innego rozwiązania. Jeśli będziesz szukać to na pewno znajdziesz! Kto wie może tak właśnie miało być? Może nowa sytuacja sprawi, że poznasz kogoś ciekawego, albo późniejsze wydarzenia pokażą iż to było lepsze rozwiązanie.

Trzeba szukać pozytywów! Trzymaj się ich niczym „tonący brzytwy”! Szkoda naszego czasu. Jedno mamy życie i starajmy się je dobrze wykorzystać! Nie marnuj czasu! Działaj, nie bój się podejmować decyzji i rób to na co Ty masz wpływ!

 

 

„Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę”.

Winston  Churchill

 

 

Możliwość komentowania GDY NIE MASZ NA COŚ WPŁYWU została wyłączona