rozmowa kwalifikacyjna
MOTYWACJA

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Chcesz zmienić pracę? Super. Do odważnych świat należy. Zanim zaczniesz wysyłać aplikacje, zadbaj o wizerunek.

Po pierwsze. Twoje CV. Pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą i pierwsza sprzedaż. Pracodawca musi je „kupić” wtedy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Nie chodzi tylko o poprawnie wypisane danych oraz twoje doświadczenie zawodowe, zdobyte certyfikaty czy odbyte kursy. Zadbaj o szatę graficzną.
Oczywiście dodaj zdjęcie. CV bez zdjęcia są często odrzucone. Lubimy widzieć z kim rozmawiamy. Umówmy się CV to nie Facebook, selfie nie jest mile widziane. Raczej świadczy o infantylności. Do zdjęcia nie musisz być w stroju galowym. Wyglądaj schludnie. Wybierając zdjęcie, zadbaj o tło.

Po drugie. Wygląd na rozmowie. Strój należy dobrać do stanowiska o które się ubiegasz. Dziwnie możesz wyglądać w garniturze ubiegając się o stanowisko w branży kreatywnej. Pamiętaj, by być ubranym, a nie przebranym. Powinieneś czuć się sobą. Tylko wtedy będziesz autentyczny.

Po trzecie. Social media. Badania pokazują, iż 94% rekruterów sprawdza media społecznościowe. Jakiś czas temu rozmawiałam z jedną osobą i była tym faktem zdziwiona. Tak to prawda. Nie tylko nasi znajomi sprawdzają co umieszczamy w sieci.
Osobiście uważam, że to powinien być obowiązek każdego kto zajmuje się rekrutacją. Dlatego zanim wyślesz CV, sprawdź jak wyglądają Twoje profile w SM.

Po czwarte. LinkedIn. Odnoszę wrażenie, że ta platforma nadal jest niedoceniana w Polsce. Mamy setki znajomych na FB, a tak niewielu na LinkedInie. Co prawda obie platformy mają inne zadania, ale jeśli szukasz ciekawych wyzwań koniecznie powinieneś, być obecny w świecie LinkedIna.

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.

Konfucjusz