kaizen a mapa myśli
MOTYWACJA

KAIZEN A MAPA MYŚLI

 

Podjąłeś decyzje, że chcesz zmienić swoje życie. Super!! Co jednak robić dalej? Sama decyzja to nie wszystko. Jeśli powiedziałeś A trzeba powiedzieć B. Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Z pomocą może przyjść metoda Kaizen.
Kaizen to metoda radzenia sobie z różnymi problemami za pomocą małych kroków. Więcej o niej pisałam tutaj. Łatwiej działać za pomocą małych kroków. Nasuwa się jednak pytanie „jak i od czego zacząć?”. Tutaj z pomocą może nam przyjść narzędzie nazywane „mapą myśli”.

Mapa myśli czyli mind mapping. To metoda pozwalająca na szybszą naukę i zapamiętywanie. Moim zdaniem sprawdza się nie tylko podczas nauki.
Pozwala nam rozłożyć dowolny „projekt” na czynniki pierwsze. Załóżmy, że chciałbyś zostać zawodowym fotografem. Poniżej możesz znaleźć przykładowo rozpisaną mapę.

 

 

Mapę myśli możesz stworzyć używając programu (w tym wypadku coggle) lub za pomocą kartki i kredek. Na środku wypisz cel, który chcesz osiągnąć. Następnie spróbuj wyznaczyć mniejsze cele, które pomogą Ci zrealizować główne zadanie. Im bardziej rozłożysz zagadnienie na czynniki pierwsze tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzje co powinieneś zrobić, by osiągnąć sukces. Wydrukowaną mapę zostaw w widocznym miejscu, będzie Cię mobilizować do dalszej pracy. Nie ma nic lepszego niż wykreślanie poszczególnych zrealizowanych pozycji 😊

Good luck and have fun 😊

 

„Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki.”

ABRAHAM LINCOLN