MOTYWACJA

KAIZEN A ZARZĄDZANIE ZADANIAMI

W dzisiejszym zabieganym świecie jesteśmy poniekąd zmuszeni do lepszego planowania. Jeśli tego nie robisz musisz godzić się z tym, że życie jak woda „przecieka między palcami”, a stracony czas już się nie wróci. Lepsze zarządzanie czasem sprowadza się po części do bardziej świadomego zarządzania zadaniami, które stoją przed nami każdego dnia. Kto opanował tę technikę do perfekcji z pewnością prędzej czy później będzie odnosić sukcesy. Jestem o tym przekonana! Jednak to nie proste zadanie. Wymaga dyscypliny i regularności, by wypracować w sobie nowe nawyki.

Dziś chciałabym się z Tobą podzielić moim własnym sposobem na zarządzanie zadaniami przy pomocy Kaizen. Kaizen to metoda małych kroków (pisałam o niej TUTAJ I TUTAJ ). Jak jednak Kaizen ma mi pomóc w zarządzaniu czasem czy też zadaniami?

Zrób listę zdań, które masz do wykonania w przeciągu następnego tygodnia (Wypisz wszystkie te duże i te małe). Często mamy do załatwienia sprawy na już, bo np. musimy zapłacić podatek (czy tego chcemy czy nie podatki płacić musimy) więc one czekać nie mogą, musisz się z nimi uporać jak najszybciej.
Jeśli na twojej liście nie znajduje się nic co musisz wykonać natychmiast to przyjrzyj się jej jeszcze raz uważnie. Poświęć na to trochę czasu. A teraz odpowiedz na pytanie „Co najmniej z tej listy mam ochotę zrobić?” i WYKONAJ TO!! Ale dlaczego mam u licha robić najpierw to na co nie mam ochoty, przecież mogę zająć się czymś co zajmie mi mniej czasu np. zakupy czy napisanie maila!?

Tak jesteśmy zbudowani, że nawet jeśli pozornie działamy, załatwiamy bieżące sprawy to z tyłu głowy zawsze będzie nam siedzieć „TO” zadanie, które odkładamy już od tak długiego czasu. W momencie kiedy bierzesz byka za rogi dzieje się coś magicznego…
ZROBIŁEŚ TO!! UDAŁO SIĘ!! Często okazuje się, że nie taki diabeł straszny!! Towarzyszy Ci uczucie ulgi i świadomość tego, że potrafisz stawić czoła nawet niewdzięcznym zadaniom.

Teraz każda inna sprawa będzie o wiele łatwiejsze do wykonania. Również Twój zapał będzie większy, bo odniosłeś swój mały sukces!!
Zachęcam Cię do jej wypróbowania. U mnie się sprawdza. Jednak pamiętaj, każdy z nas jest inny więc szukaj własnego sposobu. Modyfikuj i dostosowuj metody zarządzania do siebie. Powodzenia 😊

 

P.S.

Jeśli masz swój sprawdzony sposób na zarządzanie zadaniami, spawami podziel się w komentarzu chętnie przeczytam i wypróbuje 😊