lęk przed porażką
MOTYWACJA

FEAR

„Dopiero dzisiaj stawiam pierwsze kroki tam, gdzie powinienem był je stawiać przed dziesięciu laty. Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych dwudziestu.”    

                               Paulo Coelho „Alchemik”

 

Strach, lęk, obawa powodują, że od wielu lat stoję w miejscu. Koniec! Mam dość! W tym roku będę robić wszystko, żeby realizować swoje cele. Choćby nie wiem co. Czy mam obawy zakładając bloga, pracując nad innymi projektami? Jasne. Jestem przerażona. Ale to nie przeszkodzi mi, nie tym razem! Strach ma wielkie oczy. Ile razy bałam się, że coś pójdzie nie tak, a później okazało się, że lęk który mnie paraliżował był tylko moim wymysłem.

Będąc w szkole średniej słyszałam opinie znajomych nt książki P. Coelho „Alchemik”. Zadawałam sobie pytanie „co oni w niej widzą?”, pewnie to znowu jakaś dziwna książka, lepiej dam sobie spokój. Tak mijały lata, aż pewnego dnia mój mąż kupił tą książkę dla swojej mamy. No dobra może już czas ją przeczytać i zobaczyć o co tyle hałasu. Jakże byłam głupia, że wtedy do niej nie sięgnęłam! W internecie można spotkać wiele pięknych i mądrych cytatów z tej książki. Do mnie przemówił ten, który umieściłam na początku. On mówi sam za siebie. Nic dodać – nic ująć.

Jeśli masz jakieś plany, cele, marzenia, nie czekaj na prezent od losu. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać. Jeśli nie wyjdzie, próbuj dalej. Jak czujesz lęk, olej go i rób swoje. To nie pomaga? Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie. Co najgorszego może się stać jak zaczniesz działać? Odpowiem na moim przykładzie. Rodzina i znajomi mnie wyśmieją, braknie mi tematów do pisania, nikt nigdy tu nie zajrzy. I co? Czy nie wolisz zaryzykować i najwyżej spełnią się te rzeczy o których pisałam wcześniej, czy wolisz za parę lat zadawać sobie pytanie „a co by było gdyby…”? Ja znam swoją odpowiedź. A co Ty zrobisz zależy tylko od Ciebie.

„Tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką.”                            

                                Paulo Coelho „Alchemik”