MOTYWACJA

LOTTO

Nie słyszałam o osobie, która by nie zagrała w Lotto czy inną loterię. Każdy kiedyś marzył lub marzy o dużej wygranej. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jakbyś wydał te pieniądze? Ja wiele razy. Mogę powiedzieć, że na przestrzeni wielu lat moje podejście bardzo się zmieniło.

Dom, zabezpieczenie przyszłości  najbliższych, podróże w egzotyczne miejsca, samochody, zakupy w najlepszych butikach Nowego Yorku czy Paryża to tylko jedne ze sposobów zagospodarowania wygranej. Sama kiedyś myślałam tylko o wydawaniu, a nie oszczędzaniu i inwestowaniu. Dlaczego? Bo to jest trudniejsze i wymaga od nas więcej wysiłku. Czy jest to jednak dobre zarządzanie?  Każda ilość pieniędzy, kiedy jest źle zarządzana nie procentuje. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego. Nagle może się okazać, że tak duże „źródełko” się wyczerpało. Przychodzi stara szara rzeczywistość, człowiek zastanawia się, gdzie popełnił błąd.

Nie ma znaczenia czy dziś jesteś posiadaczem sporej sumy na koncie bankowym czy nie.  Ważne jest to jak nimi zarządzasz i czy pozwalasz im pracować dla Ciebie. Potrzeba dużej samodyscypliny, aby oszczędzać pieniądze. Szczególnie te, które dostajemy „extra”.  Uczmy się oszczędzać i inwestować. Przestańmy mówić „nie mam pieniędzy”!  Zastanów się co możesz zrobić, aby to one dla Ciebie pracowały. Jeśli kiedyś los „da” Ci większą sumę, możesz z niej zrobić małe źródełko z którego będzie ciągle kapać. Początkowo może niewiele, ale stale. A to może dać Ci nowe możliwości. Jak to mówią „pieniądz robi pieniądz”…

 

„Bogaci są zaangażowani w stawanie się bogatymi.
Biedni tylko „chcą” być bogaci.”

T. Harv Eker