MOTYWACJA

MAŁA RÓŻNICA

Niewielka różnica ma czasem ogromne znaczenie. Jeśli nie dla nas to może się okazać, że dla innych.Chciałam się z Wami podzielić historią, którą ostatnio przeczytałam.

Pewien mężczyzna wybrał się o wschodzie słońca na plażę. Chłonął piękno wstającego dnia. Wtem ujrzał człowieka, który ciągle wrzuca coś do morza. Zaciekawiony podszedł bliżej. Ów człowiek podnosił wyrzucone na brzeg rozgwiazdy,po czym wrzucał je do morza. Zdziwiony mężczyzna zapytał po co to robi? Ten mu odpowiedział „one bez wody zginą”. Po co to robisz? Przecież na plaży są ich setki, to nie ma znaczenia. W tym momencie mężczyzna podniósł kolejną i powiedział „dla tej ma znaczenie” po czym wrzucił ją do morza…

Podobnie jest w naszym życiu. Czasem z pozoru błache, banalne rzeczy czy zachowania mają bardzo duże znaczenie. Ostatnio wracałam z miasta pochłonięta myślami, do tego w nie najlepszym humorze. Zauważyłam starszą Panią, która (co prawda po małych) po schodkach próbowała wciągnąć wózek na kółkach. Chwilę biłam się z myślami… Pomogłam jej. I stało się coś niesamowitego. Nie wiem czy tej osobie zrobiło się miło czy nie. Jednak dla mnie miało to duże znaczenie. Zły humor odszedł w dal. Kiedy robimy coś dla innych bezinteresownie. Kiedy dzielimy się dobrem to wraca.

Podałam ten przykład nie po to by mówiono „super Kaśka”, tylko po to by pokazać tę „małą” różnicę. Dałam dobro i otrzymałam dobro. Jeśli dzielisz się miłością, dobrocią, uprzejmością czy uśmiechem to zawsze do Ciebie powróci. Prędzej czy później, ale powróci.

Nie muszę być lepsza od innych. Nie muszę się  porównywać z innymi. Wystarczy, że dziś będę lepsza niż wczoraj.

 

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
Albert Schweitzer