MOTYWACJA

MOCNE STRONY

Jakie są Twoje mocne i słabe strony? To pytanie zadawane jest na każdej rozmowie o pracę. Czy jednak odpowiedziałeś na nie szczerze? Nie tak, by dobrze wypaść? Przed sobą możesz być szczery do bólu. Jesteś tylko Ty.
Dlaczego to takie ważne? Wiedząc w czym jesteśmy dobrzy łatwiej jest nam osiągać wyznaczone cele.

Kiedyś (za czasów, gdy uczestniczyłam w oazie) dostałam propozycję bycia „muzyczną” na rekolekcjach wakacyjnych. Ci co mnie znają z tamtych lat dobrze wiedzą, że nie jestem wybitnie uzdolniona. Śmiem powiedzieć, iż mam przeciętny głos i znam tylko podstawowe chwyty na gitarę. Szczerze to nawet nie potrafię nastroić gitary „ze słuchu”. Dlaczego dostałam taką propozycję? Hmmm o to wypadałoby zapytać osoby, które o tym decydowały. Jednak z perspektywy czasu myślę, że po prostu lubiłam prowadzić i organizować. Dzięki umiejętności organizacji otoczyłam się osobami z odpowiednimi zdolnościami. To moje mocne strony. Dałam radę. Nigdzie nie jest powiedziane, że wszystko musisz zrobić sam.

Drugim przykładem było wyreżyserowanie „Jasełek”. Nie byłołatwo. Szczególnie ciężko było na pierwszej próbie. Miałam chwilę zwątpienia, ale działanie i upór przerosły moje oczekiwania.

Ile razy zdarzyło Ci się mówić „to mi nie wychodzi”, „muszę się w tym poprawić”? Zdecydowanie częściej niż „jestem dobra w tym czy tamtym”! Każdy z nas ma słabości. Jeśli jednak będziesz koncentrować się tylko na swoich słabych stronach nie będziesz w stanie iść do przodu.

W czym jesteś dobry? Zastanów się. Znajdź drogę, by używać swoich talentów!

 

 

„Nie mam żadnych talentów – prócz namiętnej ciekawości”.

Albert Einstein

„Robienie tego, co sprawia nam przyjemność, jest jedną z największych tajemnic sukcesu finansowego”.

Brian Tracy