MOTYWACJA

NIE WSZYSTKO NA RAZ…

Wyrabianie nowych nawyków nie jest łatwe.Powiem, że jest to cholernie trudne!!

Wymaga od nas nie tylko determinacji, a przede wszystkim systematyczności. A z tym bywa różnie.

Tak często chcielibyśmy osiągać nasze duże cele już teraz, natychmiast. Dzisiejszy świat nie sprzyja nam w tej kwestii. Wystarczy tylko, że nagle zabraknie Ci zasięgu. Nie jesteś poirytowany? Jak żyć bez Internetu? Jak żyć bez szybkiego dostępu do aplikacji telefonicznych, tak bardzo ułatwiających nam życie?! Żyjemy w świecie, gdzie wszystkiego mamy pod dostatkiem i nie za bardzo musimy się o cokolwiek starać… bo przecież zawsze można kupić lub wymienić na lepszy model.

Osiągnięcie dużego celu  nie jest prostym zadaniem, ale jest możliwe do zrealizowania. Nie jesteś w stanie (z różnych powodów) zrobić tego od razu, ale jesteś w stanie zrobić to małymi krokami. (pisałam o tym m. in. tutaj i tutaj).

Wyznaczyłeś cele? Wspaniale!! Nie chwytaj jednak wszystkich srok za ogon. To może być zgubne. Tak bardzo chcemy się zmienić na fali jakieś motywacji. Zapominamy, że przed nami kawał „orki”. Jeśli zabierzesz się za kilka zadań, szybko możesz ulec zniechęceniu. Początkowy entuzjazm opadnie i możesz stwierdzić, że nic nie udało się zrobić.

Jedno zadanie. Zacznij od jednej rzeczy np. nie będziesz rano włączać drzemki. Dopiero, gdy stwierdzisz że jest to dla Ciebie naturalne zacznij pracować nad następnym zadaniem. W ten sposób łatwiej zdobędziesz kontrolę i poczucie zwycięstwa, które tak bardzo motywuje do dalszej pracy.

Nie doceniamy upływu czasu. Nim się obejrzysz stwierdzisz, że minął kolejny rok. Jak wygląda Twoja nauka języka obcego? Nie nauczysz się go w ciągu jednego dnia, nawet jeśli spędzisz go z native speakerem, ale pomyśl co jesteś w stanie osiągnąć jeśli każdego dnia, przez 365 dni będziesz uczyć się go np. przez 15 min dziennie!!

Nawet jeśli nie będzie Ci wychodziło. Nawet jeśli zabierasz się za to samo zadanie już czwarty czy piąty raz – NIE REZYGNUJ!! Działaj!! Jeśli upadniesz  – wstań i zacznij od nowa, jak dziecko, które dopiero zaczyna się uczyć chodzić!!

Zacznij od jednej rzeczy… JUST DO IT!!

 

„Zazwyczaj ludzie przeceniają to, co mogą zrobić w ciągu roku, a nie doceniają tego, co mogą osiągnąć w ciągu dziesięciu lat”.

JIM ROHN