oczekiwania
MOTYWACJA

OCZEKIWANIA

„Wolę się nie nastawiać i miło rozczarować”. Ile razy słyszałeś takie lub podobne słowa? A może sam je kiedyś wypowiedziałeś?

Jeśli niczego nie oczekujesz to może i unikniesz rozczarowania, lecz niczego w życiu nie zaznasz. Będzie kierował tobą lęk. Lęk przed rozczarowaniem, odrzuceniem lub opinią innych. Będziesz siedział w strefie komfortu (tylko z pozoru bezpiecznej). Masz aspiracje lecz ciągle brakuje czasu, zapału? Nie!! Brak Ci celu i prawdziwej decyzji, że chcesz ten cel osiągnąć!!

Les Brown mówi:

„Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów jeśli będziesz czekać. „

Oczekuj wiele od życia. Miej duże cele i marzenia, a drogę do nich dziel na mniejsze etapy. Nie rezygnuj tylko dlatego, że może być ciężko, czy nie starczy Ci sił! Skąd masz to wiedzieć jeśli nawet nie spróbujesz!!

Oczekuj wiele od życia i dawaj z siebie jeszcze więcej, a sukces przyjdzie prędzej czy później…

 

„Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.”

Paulo Coelho