pory roku
MOTYWACJA

PORY ROKU

Wiosna, lato, jesień, zima – pory roku. Od zawsze z nami. Obecne bardziej niż nam się wydaje. Czasami przechodzą niezauważone, a jednak bezpośrednio nas dotykają.
Tą „sezonową” zmianę można odnieść do naszego życia. W nim też następują zmiany czy nam się to podoba czy nie.

Wiosna – zaczynasz przygotowania do siewu. Nie jesteś pewien czy najbliższe miesiące będą dla Ciebie łaskawe. Czasem nawet nie masz doświadczenia, bo to Twój pierwszy siew. Jednak z doświadczenia innych wiesz, że jeśli coś zostało zasiane i się o to dba powinno przenieść plon.

Lato – Okres dojrzewania. Często może przyjść burza i zniszczyć tak pielęgnowane roślinki. Jeśli nie będziesz ich doglądać szkodnik może je zniszczyć. Czasem trzeba wybrać praca czy wylegiwanie na słońcu.

Jesień – czas bardzo intensywnej pracy. Plony gotowe do zbiorów. Wyścig z czasem, by dokończyć żniwa. Jeśli się odpowiednio nie zorganizujesz, może się okazać że Twoja ciężka praca i sprzyjająca pogoda zdały się na nic. To czas próby.

Zima – można odpocząć. Zbiory zebrane. Przed Tobą chwila wytchnienia, by zebrać siły i przygotować się do dalszej pracy.

Koło zamknięte. Czy znowu zechcesz zasiać  zależy tylko od Ciebie. Już wiesz, że potrzeba wysiłku i determinacji. Jednak nikt nie da Ci gwarancji, że pole obrodzi w sposób, który byś chciał. Jedno jest pewne. Nie zasiejesz –  nie zbierzesz. Wybór należy do Ciebie.

 

„Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.”

 PAULO COELHO