MOTYWACJA

PROKRASTYNACJA

Ile razy szukałeś wymówki, by nie zrobić tego co zrobić powinieneś? W jednej sekundzie potrafimy znaleźć dziesięć ważniejszych rzeczy, które nie mogą czekać. Jestem człowiekiem i „nic co ludzkie nie jest mi obce”. Łatwo jest odkładać, szukać wymówek. Sztuką jest jednak podjęcie działania.

Dlaczego odkładamy działanie? Dlatego, że nie lubimy się przemęczać. Nasz mózg nie lubi wysiłku. Jednak, gdyby ludzie nie „pracowali” nad sobą, nie stawiali sobie celów, strach pomyśleć, gdzie dziś byłaby ludzkość. Jesteśmy ludźmi wolnymi, mamy prawo wybrać zrobić czy nie zrobić. Można się zdać na łut szczęścia – może ktoś nas wyręczy.

Prawdziwe szczęście i ogromną satysfakcję odczujesz, kiedy to Ty chwycisz byka za rogi!
Gdy podejmujemy działanie bardzo często okazuje się, że „nie  taki diabeł straszny”. Ile razy słyszałam słowa „najgorzej jest zacząć”.

Masz wyznaczony cel na ten rok, miesiąc? Co chciałbyś zrobić, osiągnąć? Jeśli twoja odpowiedź jest twierdząca to super. Zadaj więc sobie drugie pytanie. Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś, by go zrealizować?
Jeśli jednak na zadane wcześniej pytanie odpowiedź brzmi nie, to najwyższy czas podjąć działanie!!

Niebawem koniec roku. Przyjdzie czas podsumowań. Jeszcze nie jest za późno na wyznaczenie celu. Niech będzie niewielki. Nie rezygnuj! Wypełnienie zadania daje poczucie spełnienia i zadowolenia, a to buduje naszą pewność siebie.

Działaj i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na działanie. Nigdy nie jest za późno by nauczyć się czegoś nowego. Nigdy nie jest za późno by obdarować uśmiechem 🙂

 

 „Jeśli to, co robisz nie zbliża Cię do Twoich celów, oznacza to, że Cię od nich oddala”.

Brian Tracy.