MOTYWACJA

TYLKO DLA CIEBIE – CZĘŚĆ II

Rozrywka i wypoczynek w naszym życiu są bardzo ważne i to nie ulega wątpliwości. Odpoczywamy na różne sposoby. Dla jednego będzie to lenistwo w ogrodzie, dla drugiego spacer po górach czy przebiegnięcie kilku kółek na stadionie.

W ostatnim poście pisałam o tym jak ważne jest, aby taki czas „tylko dla siebie” znaleźć. Kiedy jesteśmy wypoczęci, nabieramy nowych sił. Wstępuje w nas nowa energia do działania. To co wcześniej wydawało się trudne, teraz wydaje się być proste.  Trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość naszego wypoczynku. Aby być w stu procentach zadowolonym nie możemy mieć żadnych zaległych spraw na głowie. Jeśliby tak było to nawet, gdy będziemy odpoczywać w ulubiony sposób to nasza podświadomość będzie wracać do tego co mamy zrobić jeszcze dziś bądź w niedalekiej przyszłości.

Podstawowym problemem jest to, iż odkładamy działanie. Pewne projekty, sprawy do załatwienia wydają się nam tak duże, że nie wiemy jak się zabrać do pracy. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z taką sytuacją jest podzielenie zadania na mniejsze części i wyznaczenie terminu realizacji poszczególnych partii.

Dbajmy o jakość naszego wypoczynku! Dbajmy o jakość naszego życia! Mamy je tylko jedno i wykorzystujmy je najlepiej jak tylko potrafimy 🙂

 

„Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki.”

Abraham Lincoln

Możliwość komentowania TYLKO DLA CIEBIE – CZĘŚĆ II została wyłączona