MOTYWACJA

TYLKO DLA CIEBIE

Czy wypoczywasz? Czy masz czas na relaks? Czy planując zajęcia na cały tydzień myślisz też o sobie? Choć może się to wydawać oczywiste, oczywistym niestety nie jest…

Jesteśmy zalewani ogromem informacji, mamy mnóstwo obowiązków… Szkoła, praca, rodzina, znajomi. W tym wszystkim często stawiamy Siebie na samym końcu. Można się w tym pogubić. Nie dziw się, że czasami masz po prostu dość. Pragniesz ciszy. Chcesz się wyrwać z domu i zapomnieć o sprzątaniu i liście rzeczy które zostały jeszcze do zrobienia.

Jest czas wakacji. To dobry czas, abyś zadbał o siebie i swój wypoczynek. Nie musi być to od razu dwutygodniowy urlop. Chodzi o to, abyś dobrze nauczył się korzystać z czasu wolnego.
Nawet jeśli jesteś zapracowaną mamą, prowadzisz własną firmę czy przed Tobą egzaminy, przy odrobinie dobrej organizacji, a może i czasem rezygacji z pewnych spraw, dasz radę zaplanować kilka chwil tylko dla Ciebie.

Osobiście bardzo cenię moje wyjścia na kawkę. Jestem ogromnie wdzięczna mojemu mężowi, za to że potrafi uszanować ten czas. Nie dzwoni co chwilę i nie wysyła sms-ów. To nie działa w jedną stronę. Pozwól, aby Twoja druga połówka też mogła mieć własne zainteresowania. Jeśli Twój facet wychodzi z kumplami na pokera lub piwo – nie męcz go telefonami. Jeśli Twoja kobieta wychodzi na „shopping” z koleżankami. Nie dzwoń, bo dziecko to albo tamto…

Stawiam przed Tobą czterotygodniowe wyzwanie. W każdym tygodniu znajdź, zorganizuj, zaplanuj przynajmniej 3 godziny tylko dla Ciebie. Ma to być czas na rozrywkę. Rób to co lubisz: czytaj, pisz, maluj, tańcz… I niech będzie to rozrywka bez wyrzutów sumienia!  To Twój czas – ciesz się nim! Odpoczywaj!

Możliwość komentowania TYLKO DLA CIEBIE została wyłączona