MOTYWACJA

UWAŻAJ NA TO CO MÓWISZ!!

Uważaj na to co mówisz! Uważaj na słowa, które kierujesz do siebie każdego dnia. Jak mawia powiedzenie „kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą”. Chyba nie chcesz okłamywać samego siebie. Pamiętaj o tym, że to właśnie z sobą spędzasz najwięcej czasu.

ZESZYT1

Nie tylko to co mówimy ma znaczenie, ale również sposób w jaki to robimy. Odpowiednio dobrane słowa pomagają nam w osiągnięciu naszych celów. Przykładowo – Twoim celem jest wyrzeźbienie sylwetki poprzez ćwiczenia fizyczne. Jednak totalnie nie masz na to ochoty. Wygodniej jest „posiedzieć” na fb czy obejrzeć film. Jak myślisz, które zdanie bardziej Cię zmobilizuje?

  1. Może dziś poćwiczę?
  2. Dziś będę ćwiczyć!

Oczywiście, że drugie!! Jeśli używasz słowa „może” dajesz sobie furtkę. Może to zrobię, a może nie. Często kończy się na tym, że nic nie robimy. Skąd to wiem? Testowałam na sobie. Po wielu miesiącach wróciłam do ćwiczeń i właśnie to drugie zdanie bardzo mocno pomaga mi w wytrwaniu 🙂

Mów do siebie dobre rzeczy: „Jestem wartościową osobą”, „Potrafię to zrobić”, „Ciekawe czego nowego dziś się nauczę/ kiedy podpiszę tą umowę/kiedy odbędzie się to spotkanie?”

Masz obrany cel? Świetnie!! Jeśli nie – przemyśl co chciałbyś osiągnąć w najbliższym czasie. Zastanów się chwilę jakie zdania pomogą Ci w jego osiągnięciu. To może wydać się banalne, ale nie zaszkodzi spróbować 😉

Mów i działaj!!

 

 

 

„Silniejsze od słów wymawianych do innych są słowa, które kierujesz do siebie samego. Od dzisiaj kiedy mówisz, podejmij świadome staranie, aby minimum 85% Twojej dziennej konwersacji było pozytywne, celowe i przynoszące korzyści. Takie działanie wzmocni Twój sposób myślenia, stworzy okazje, przyciągnie dostatek oraz zdrowie w Twoim życiu. Za każdym razem kiedy powiesz albo pomyślisz sobie coś negatywnego- STOP. Natychmiast powiedz swojemu umysłowi – Anuluj… Wyczyść. Ta jedna czynność drastycznie odmieni Twoją rzeczywistość. Używając odpowiednich słów będziesz nie do zatrzymania na drodze do przełomu w Twoim życiu.”  

         Les Brown