MOTYWACJA

W PRAWO CZY LEWO? OTO JEST PYTANIE…

Życie to sztuka wyboru. Ciężko nie zgodzić się z tą tezą. Nie wybierając i tak wybierasz…

Ciągle biegniemy, gdzieś jesteśmy spóźnieni. W pracy, w domu gonitwa, bo tyle spraw do załatwienia. Nie mamy czasu dla rodziny, znajomych, nie wspominając o sobie.
W głowie mam pewną scenkę. Kolejka do kasy czy okienka w urzędzie. Otwiera się drugie stanowisko. Przechodzisz obok, bo tak wydaje się, że szybciej załatwisz sprawę. Przed Tobą tylko jedna osoba i właśnie wtedy zacina się kasa lub sprawa zaczyna się przedłużać. Myślisz trzeba było zostać w pierwszej kolejce. Zniesmaczony przechodzisz do opcji nr jeden. W tym właśnie momencie sprawa w kolejce nr 2 zostaje załatwiona. Jednak na Twoje zwolnione miejsce weszło kilka osób.  Nie jest źle. Przecież zaraz i ja będę mógł wrócić do codziennych obowiązków. No tylko pech chciał, że przy „bramce nr 1” znowu coś/ktoś nawala. I tak biegasz od jednej opcji do drugiej, a nawet trzeciej.

STOP!! Zastanów się czego chcesz od życia. W którym kierunku chcesz podążyć. Warto poświęcić kilka chwil, by nie tracić czasu i energii. Jeśli tego nie zrobisz będziesz się miotać. Nie Ty będziesz mieć głos lecz twoje zdenerwowanie. A jeśli nie masz ochoty na podejmowanie decyzji, to i tak ją podjąłeś! Stoisz w miejscu.

Twoje życie! Twoje decyzje! Od Ciebie zależy, którą drogą pójdziesz.
Może jednak warto poświęcić kilka chwil i zadać sobie pytanie „dokąd zmierzam”, „czego pragnę”, „czy jestem szczęśliwy”?

A teraz stawiam przed Tobą wyzwanie 🙂 Teraz, nie jutro! Weź długopis i kartkę. Napisz na niej „gdzie chcę być za rok o tej porze?” Zacznij pisać kiedy myśli będą krążyć w Twojej głowie. Nie filtruj ich. Po prostu pisz. Nie oceniaj. Nie mów, że to nie realne. Pisz. To ma być informacja tylko dla Ciebie! Chyba, że zdecydujesz inaczej. Po napisaniu przeczytaj i schowaj kartkę. Jutro rano przeczytaj ją jeszcze raz, a w wolnej chwili zastanów się co możesz zrobić by dojść do tego miejsca. Jeśli nie znasz odpowiedzi to nic nie szkodzi. Ona może pojawić się jutro lub za miesiąc. A pojutrze rano znów wyciągnij kartkę i ją przeczytaj i tak każdego dnia do momentu, aż nie znajdziesz drogi lub nie będziesz tam, gdzie chciałeś być.

Powodzenia!!

P.S. Nie zapomnij o kartce i długopisie i wyłącz Facebooka,on za Ciebie tego nie napisze 😉
Życie to cenny skarb – nie marnuj go!

 

„By zwyciężać, trzeba być pewnym swego celu, czyli wiedzieć, czego się pragnie; niezbędne jest też głębokie pragnienie, by to zdobyć”.

NAPOLEON HILL