wizerunek a social media
MOTYWACJA

Wizerunek a Social Media

Wizerunek a social media to zagadnienie, które coraz częściej nas dotyczy. Kto nie jest w social mediach wypada z rynku.  W roku 2017 przewagę zyskają Ci, którzy obecni są w wirtualnym świecie za pomocą video. Ostatnie badania wskazują, iż rynek ten w dalszym ciągu mocno się rozwija i nie da się ukryć, że jeśli chcesz nadążyć za klientami musisz prędzej czy później mieć swój kanał np. na You Tube.

Kilka lat temu wystarczyło, że wrzuciłeś do sieci jakiś filmik. Chciałeś mieć przewagę nad konkurencją, wystarczyła troszkę lepsza jakość obrazu, dźwięku.
Obecnie konsumenci są dużo bardziej wymagający. Jeśli chcesz przyciągnąć ich uwagę (dłużej niż 3 sekundy) czeka Cię sporo pracy, pracy która może okazać się opłacalna. Nie ma się co oszukiwać, ten kto może pochwalić się sporą ilością „followersów” ten ma potencjał na konkretne zarobki.

Wizerunek, personal branding w czasach video to podstawa. Szczególnej wymowy zyskuje na znaczeniu stare przysłowie „Jak Cię widzą…”
Pewnie nie raz oglądałeś jakieś filmy na You Tube. Zastanów się czy nie zdarzyło Ci się opuścić strony tylko dlatego, że jakość i sposób przekazania treści Ci nie odpowiadał.

Ostatnio oglądałam filmik na YT z zakresu SEO (dla niewtajemniczonych chodzi o pozycjonowanie stron). Ów filmik obejrzałam do końca, gdyż przekazywane treści były dla mnie wartościowe, przekazywały wiedzę której potrzebowałam. Jednak coś ciągle odwracało moją uwagę. Osoba, która prowadziła prezentację miała źle zrobiony makijaż. Ot taki szczegół, może mieć ogromny wpływ na to, że zasięg Twoich odbiorców drastycznie zmaleje.
Praktyczna rada: Zanim wrzucisz coś do sieci zrób zdjęcie lub nagraj kilkusekundowy materiał – dokładniej się przyjrzyj czy w twoim stroju nie ma niczego co może potencjalnie rozpraszać (dodam tylko, że treści były prezentowane przez dużą firmę więc nawet najlepszym potrafi powinąć się noga na drobiazgach 😉 a diabeł tkwi w szczegółach. Pamiętaj, że nie bez znaczenia jest również mowa ciała oraz sposób w jaki się wypowiadasz.

Jesteś marką!! Nawet jeśli nie prowadzisz firmy lub nie chcesz rozpocząć kariery youtubera to jakie treści umieszczasz w swoim profilu ma znaczenie!! Nie jest tajemnicą, że ok 80 % pracodawców sprawdza potencjalnych pracowników w sieci. Jeśli chcesz być postrzegany jako profesjonalny, teraz jest najwyższy czas by zwrócić uwagę na to jak zarządzasz swoimi profilami. Pamiętaj – media społecznościowe to doskonałe narzędzie, by się promować!!

To co budujesz dziś przyniesie rezultaty w dalszej lub bliższej przyszłości!!

 

„Bardziej niż cokolwiek innego -przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu”

Henry Ford