MOTYWACJA

WSPARCIE

Postawiłeś sobie cel i wytrwale dążysz do jego realizacji.  Pierwsze kroczki za Tobą. Przychodzi dzień próby i zdarza się, że polegamy na placu boju. Podnosimy się i idziemy dalej. Nie jest to łatwe w pojedynkę. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby mieć obok siebie kogoś bliskiego. Kogoś kto nas wesprze, jeśli trzeba pomoże wstać, pocieszy a nawet ustawi do pionu. Dla mnie tym „Kimś” jest mój mąż. Dla Ciebie może być rodzina, przyjaciele….sam wiesz najlepiej.  Ważne, abyś Ty również był wsparciem. Kiedy jest się we dwoje łatwiej jest kiedy przychodzą trudności.  Prosty przykład z życia. Kiedy mąż ćwiczy łatwiej jest mi się pozbierać i też ćwiczyć. Oczywiście działa to również w drugą stronę.

To wspaniałe uczucie kiedy jest obok Ciebie osoba, która pragnie twego rozwoju. Zachęca Cię do działania i wytrwałości.  Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie masz takiej osoby, albo wstydzisz się poprosić o pomoc. Nic straconego. Jeśli będziesz tego  pragnąć  i dążyć w tym kierunku, znajdziesz wsparcie. Do tego czasu możesz być wsparciem sam dla siebie. Ćwicz z lustrem. Może się to wydać głupie, dziecinne, dziwne. Nieważne!!! Powtarzaj sobie codziennie rano, że jesteś wyjątkowy, dasz radę. Uśmiechnij się do Siebie. Dobre nastawienie, mimo przeciwności hartuje nas. Stajemy sie twardsi, trudniej nas złamać. A nawet jeśli poniesiemy porażkę. Wstajemy i idziemy dalej. Jesteś Ważną Osobą i nie pozwól nikomu myśleć inaczej. Osoba, która kroczy obok Ciebie jest Ważna i nie pozwól jej, aby o tym zapomniała.

 

 

„Wojownik światła wie, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Wie, że nie może walczyć sam. Jakiekolwiek byłyby jego zamiary, zawsze potrzebuje innych ludzi”.

Paulo Coelho.

Możliwość komentowania WSPARCIE została wyłączona