MOTYWACJA

ZA…

Ameryki nie odkryłam, ale odkryłam coś innego. Odkryłam coś oczywistego. Przynajmniej tak teraz o tym myślę . Nie zabiera to dużo czasu, a jednak oszczędza mnóstwo czasu. Wiesz już o czym mowa?

Planowanie kolejnego dnia.
Może wydawać się to głupie i bezsensowne. A jednak takim nie jest. Nawet jeśli wiesz co jutro będziesz chciał zrobić – zapisz to. Nie ważne czym się zajmujesz. Wychowujesz dzieci w domu, jesteś studentem lub uczniem i masz wakacje, prowadzisz własny interes. Każdy z nas ma jakieś „podstawowe” rzeczy do zrobienia w ciągu dnia. Gotowanie obiadu, zmywanie, prasowanie, praca, spotkanie biznesowe, telefony, rozliczenie rachunków czy uporządkowanie sterty dokumentów to są wszystko rzeczy, które mogą się znaleźć na Twojej liście. Może w Twoim przypadku to coś innego. Sam wiesz najlepiej co powinno zostać wpisane.

Nie zapominaj jednak o tych rzeczach, które lubisz i sprawiają Ci przyjemność np. kawa 🙂 Zaplanuj również zajęcia, które pozwolą Ci się rozwijać np. dopisz codziennie do listy, że pół godziny poświęcisz na czytanie. Zaplanuj czas dla najbliższych. Tyle się teraz mówi, że ludzie nie dbają o relacje z bliskimi co powoduje rozpady związków. Kiedy robisz coś dobrego dla drugiej osoby (niech to będzie choćby kolacja, miłe słowo) to wraca z nawiązką niczym bumerang.

O co tyle szumu z tym planowaniem?! Co z tego, że zrobię wszystkie rzeczy z listy?! Odkryjesz wspaniałą rzecz. Odkryjesz to, że nie zmarnowałeś dnia. Nawet jeśli nie uda Ci się zrealizować planu na 100% to nic takiego. Jutro też możesz podjąć wyzwanie. Z czasem zauważysz, że cele na kolejny dzień stają się ambitniejsze. Nic tak nie przybliża do sukcesu jak wytrwałość.

Nie czekaj!!! Weź kartkę i długopis. Teraz !!! Nie za 5 minut!!! Zaplanuj swoje JUTRO!!!

 

„Korzyści płynące z dobrego planowania są ogromne. Szacuje się, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy.”
Brian Tracy