ZMIANY
MOTYWACJA

ZMIANY

Zmiany. Większość z nas nie lubi zmian. Dlaczego? Bo to coś niewiadomego. Nasz umysł lubi to co przewidywalne. Mózg automatyzuje wykorzystywaną wiedzę. Jeśli robimy coś w sposób regularny, po czasie staje się naszym nawykiem i przestajemy nawet zwracać uwagę na daną czynność. Po prostu ją wykonujemy. Nawyk można porównać do opcji samodzielnego parkowania samochodu. Naciskamy przycisk i po kłopocie.

Nowe sytuacje bywają stresujące. Czasem unikamy ich jak ognia lub „tak na wszelki wypadek”. Lepsze to co znane. Niewiele może nas zaskoczyć. Wiemy jak się mamy zachować, co nas czeka.
Pytanie tylko czy będąc w tym stanie lub miejscu, nie jest nam przypadkiem „za ciasno”?
Czujesz się szczęśliwy? A może od dawna jest Ci źle i marzysz o zmianie? Mam dla Ciebie wiadomość. Zmiany same się nie dokonają!! Nikt za Ciebie tego nie zrobi!! Jedyną osobą, która może coś zdziałać jesteś właśnie Ty!!

Życie to nie koncert życzeń. Chcesz duży telewizor…Bach..Jest….A może egzotyczna wycieczka? Proszę bardzo… Duży dom w ekskluzywnej dzielnicy Londynu? Nic prostszego….To wszystko złudzenia. Jeśli nie zaczniesz podejmować nowych działań, to nie będzie nowych okazji. Jednak jeśli zdobędziesz się na odwagę i podejmiesz działania to kto wie, może będziesz miał nie tylko dom w Londynie, ale również na Manhattanie czy Miami. Bo dlaczego nie?

Masz kilka opcji do wyboru:

  • możesz zostać tam, gdzie jesteś i starać się polubić dany stan
  • możesz zostać tam, gdzie jesteś i stać się życiowym frustratem, którego życie kręci się wśród narzekania jak to inni mają lepiej (to na pewno wynik znajomości lub oszustwa)
  • możesz ustalić jakie są Twoje oczekiwania od życia, czego chcesz i zaplanować drogę, by to osiągnąć
  • jeśli opcja wyżej się nie powiedzie, zostaje Ci jeszcze jedno wyjście….NIE PODDAJ SIĘ!!

Podejmując nowe wyzwania możesz się sparzyć, stracić pieniądze, a czasem nawet przyjaciół. To może być droga lekcja. Z drugiej strony może się okazać, że to wcale nie takie trudne, a pierwsze efekty dodają Ci skrzydeł i są motywacją do dalszej pracy. Czy podejmiesz wyzwanie zależy tylko od Ciebie!! Nikt za Ciebie tego nie zrobi!! Nie licz na to!! Odwagi!! Do dzieła!!

 

„Winda do sukcesu nie działa, ale klatka schodowa jest zawsze otwarta.”
Zig Ziglar.

„Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia
dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie.”
Mason Russel L.