oczyszczanie organizmu
zdrowie i uroda

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Oczyszczanie organizmu. Z czym się kojarzy? Detoks – toksyny, odchudzanie, dieta, męczarnia. Czy aby na pewno? Myśląc o oczyszczaniu organizmu mam na względzie przede wszystkim zdrowie, własne zdrowie. Mamy jedno ciało, które ma nam służyć kilkadziesiąt lat. Trudo jest pojąć młodej osobie, że kiedyś może zabraknąć sił, nogi odmówią posłuszeństwa lub jakiś organ przestanie działać tak jak powininen. Dzisiejszy człowiek naszpikowany jest chemią. Nie tylko lekami, ale w ogromnej części to jedzenie, napoje które spożywamy.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz kupiłam kurczaka. Dlaczego? Zamiast kurczaka, który chodzi po polu i dzióbie jakieś ziarenka dostajemy naszpikowanego antybiotykami i jeszcze nie wiadomo czym produkt zwany kurczakiem. Niestety nawet wyższa cena nie zawsze daje gwarancję, że coś jest rzeczywiście EKO.

Ostatnio będąc na urlopie postanowiłam, że zrobię sobie dzień oczyszczania organizmu. Ponieważ się na tym nie znam i nie mam takiej wiedzy, by sobie nie zaszkodzić poprosiłam siostrę o pomoc. Dominika prowadzi serwis www.surowo.pl i sama ciągle pogłębia wiedzę na temat diety RAW, oczyszczania organizmu itd (dodam tylko, że z wykształcenia jest farmaceutą). Uwaga, by nie zrobić sobie krzywdy! Nieumiejętne oczyszczanie może spowodować zbyt duże uwolnienie toksyn i problem gotowy.

 

Oto mój jadłospis:

– woda z cytryną (1 cytryna + 1 szkl wody)

– siemionka: płatki górskie, otręby (kto co lubi), siemie lniane, bakalie, jabłko lub banan. To wszystko zalane wodą. Uwaga!! Może nie wygląda, ale smakuje i co ważniejsze daje poczucie sytości przez długi czas.

DSC_0070

– owoc

– sok warzywny

DSC_0074DSC_0075

– kasza pęczak z pieczarkami i koperkiem (podobno ta kasza ma bardzo dobre właściwości, a przepisów na jej przygotowanie w internecie jest tysiące)

– sok warzywny

– sałatka: sałata rzymska, pomidor, kiełki, oliwki, suszone pomidory, oliwa, pieprz, sól himalajska

 

-sok warzywny

Czy było trudno? Szczerze – nie (dodam tylko, że nigdy nie byłam na diecie z jednego prostego powodu. Cały czas myślałabym o jedzeniu).  Czy będę stosować oczyszczanie? Tak.
Jeden dzień nie sprawi, że poczujemy różnicę. Jednak od czegoś trzeba zacząć 🙂

 

 

“An apple a day keeps the doctor away”.

Przysłowie angielskie